مرکز خدمات روان شناسی و مشاوره کیهان در مهر ماه سال ۱۳۸۴ تاسيس شد. ریاست این مرکز با دکتر محسن دهقانی، دارای بورد تخصصی از انجمن روان شناسی استرالیا وعضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی است.
مرکز خدمات روان شناسی و مشاوره کیهان ابتدا در ۳ حوزه اصلي بزرگسالان، کودکان و نوجوانان و بيماران مبتلا به دردهاي مزمن فعاليت خود را آغاز نمود، سپس بخشهاي مشاوره قبل از ازدواج، زوج درماني و خانواده درماني به حوزه هاي فعاليت اين مرکز اضافه شد.
اين مجموعه علاوه بر ارائه خدمات درمانی با بهره گیری از تجارب اجرای پروژه های ارزیابی سلامت جسمی و روانی کارکنان سازمان های دولتی و خصوصی (همچون بانک مسکن، شرکت های مجموعه توانیر، شرکت های آبفا، بیمارستان آتیه و ...)، همکاری با مدارس در زمینه ارزیابی میزان عملکردهای رفتاری و شناختی دانش آموزان و ارزشیابی عملکرد شغلی کادر آموزشی، و همچنین اجرای برنامه های آموزشی در فرهنگسراها، خانه های سلامت، خانه های فرهنگ در سطح شهر تهران شناخت جامعی از شرایط و نیاز های اقشار متفاوت جامعه دارد.
لذا کادر مجرب مرکز خدمات روان شناسی و مشاوره کیهان با توجه به شناخت نیازها و علایق آحاد جامعه برنامه های آموزشی، مشاوره ای و درمانی با هدف پیشگیری و ارتقاء سطح کیفی زندگی فردی، خانوادگی شغلی، تحصیلی و اجتماعی گروه های هدف تدوین نموده و به ارائه خدمات در این حوزه ها در قالب برگزاری سمینارها، دوره های آموزشی به صورت کارگاه های آموزشی و مشاوره گروهی و جلسات مشاوره خصوصی پرداخته است.
از آنجا که کادر مرکز خدمات روان شناسی و مشاوره کیهان از اعضای هیئت علمی دانشگاه های معتبر ایران از جمله شهید بهشتی و تبریز هستند، غالبا با دانشگاه های معتبر جهان از جمله دانشگاه کانزاس امریکا در زمینه سکس تراپی و زوج درمانی، دانشگاه یورک کانادا درزمینه درمان هیجان مدار در حیطه درمان های فردی، زوج درمانی، خیانت زوجین وآسیب های روانی، دانشگاه تیلبرگ هلند در زمینه متغیرهای فرهنگی در درمان، دانشگاه کوئییزلند استرالیا در زمینه درمان های مجازی، دانشگاه سافکس انگستان در زمینه نگرش نسبت به هویت، دانشگاه استکهلم سوئد درزمینه اعتیاد، دانشگاه هاروارد امریکا در زمینه بیماری های رفتاری مانند ایدز، هپاتیت و اچ وی پی همکاری های علمی و پژوهشی دارند. از این رو این مرکز جهت انتقال اطلاعات و تبادل نظریه ها و روش های جدید درمان و پیشگیری، دوره ها و کارگاه های آموزشی ویژه متخصصان و دانشجویان حیطه روان شناسی ، روان پزشکی و علوم وابسته ، برگزار می کند.

فرستادن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.