تقریباً همه ما درد را تجربه کرده ایم. اما شاید جالب باشد که بدانید حدود 20 درصد جمعیت کشورهایی مثل استرالیا، ایالات متحده، کانادا و کشورهای شمالی به درد "مزمن" یا "مستمر" مبتلا هستند. درد مزمن، دردی است که در بیشتر روزهای سال، و حداقل به مدت 3 ماه همراه فرد باشد. علت درد مزمن متفاوت است؛‌ از دردهای نامشخص کمر گرفته تا ورم مفاصل و آسیب های گذشته. بعضی مبتلایان به درد مزمن بیش از سایرین تحت تاثیر درد قرار می گیرند؛ این افراد مدعی اند که درد مستمر همواره در زندگی روزانه آنها اخلال ایجاد می کند. گاهی اوقات درد می تواند بسیار شدید و ناتوان کننده باشد، به صورتی که مبتلایان یا ناچارند در اغلب اوقات دراز بکشند، و یا کارهای روزانه خود را به میزان چشمگیری کاهش دهند. هرچند ادعا شده است که درمان های مختلفی برای درد مزمن، خصوصاً کمردرد، وجود دارد اما واقعیت این است که هیچ راه حل ساده یا نقطه پایانی برای درد مزمن و بسیاری از مشکلاتی که ایجاد می کند وجود ندارد. شاید درمان سریع با استفاده از داروها یا جراحی جذاب به نظر برسد اما مشخص شده است تبلیغاتی که درمورد درمان درد مزمن در رسانه های عمومی داده می شود، تقریباً بدون استثنا اشتباه هستند.

کتاب "کنترل درد" یک راهنمای عملی است. اطلاعات، برنامه ها و تمرین های کتاب، به فرد مبتلا به درد کمک می کند که بتواند بدون مصرف دارو تا حد زیادی درد خود را مهار کند. این کتاب مبتنی بر تجربه بالینی نویسندگان، در بیمارستان های استرالیا و انگلیس، در طول بیست سال اخیر در درمان افراد مبتلا به درد مزمن است. همچنین بر مطالعات علمی وسیعی استوار است که ما را برای درک بهتر ماهیت درد مزمن و شناسایی موثرترین شیوه های درمان و کنترل آن، یاری می کند.

این کتاب در وهله اول برای آن دسته از مبتلایان به درد مزمن و مستمری است که می خواهند به گونه ای دیگر و موثرتر دردشان را مهار کنند. در درجه دوم برای کسانی است که فکر می کنند توانسته اند دردشان را مهار کنند،‌ این افراد می توانند برای بهبود وضعیت خود و تایید شیوه هایی که استفاده کرده اند، از این کتاب بهره گیرند.

دکتر مایکل نیکولاس – دکتر آلن مولی لنگستون

لویس تانکین – لی بیستون
مترجم: دکتر محسن دهقانی
انتشارات رشد 1387

راهنمای عملی کنترل درد

فرستادن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.