لبخند بزنید

همه‌ی ما شنیده‌ایم که یک لبخند تا کیلومترها سفر می‌کند. همچنین، شنیده‌ایم که لبخند، لبخند بر لب می‌نشاند و غریبه‌ها را به ما نزدیک می‌کند. در صف فواید خنده، کتاب‌ها نوشته‌اند: خنده چشم‌ها را روشن می‌کند، بر گونه‌ها رنگ می‌نشاند و بسیاری از ماهیچه‌های صورت را به بازی می‌کشاند و آنها را کاملاً ورزش می‌دهد. لبخند افزایش دهنده‌ی سلامت و زیبایی چهره است. خنده فشار روحی را دور می‌کند، روابط را بهبود می‌بخشد و شرایطی را که در خطر از دست رفتن است، مهار می‌کند. خنده هورمون‌های احساس خوب را در سراسر اعضای بدنتان آزاد می‌کند.

بنابراین چه عاملی سبب می‌شود که هر صبح لبخندی با قدرت هزار وات بر لب ننشانید؟ شاید وقتی توصیه می‌کنم به غریبه‌ها لبخند بزنید، به نظرتان حماقت‌آمیز برسد- اما بدانید که کارساز است! اگر به حرف من اعتقاد ندارید، امتحان کنید. فردا صبح با لبخندی بر چهره از خواب بیدار شوید. نخست، به هنگام مسواک زدن در آیینه‌ی حمام به چهره‌تان نگاه کنید و لبخند بزنید. به هنگام رانندگی برای رفتن به محل کارتان، لبخندی فراخ بر لب داشته باشید و مردم را در خیابان شگفت‌زده کنید. وقتی در ترافیک گرفتار می‌شوید و جمعیت شما را در آن میان می‌راند، سر تکان دهید و لبخند بزنید. وقتی سوار بر آسانسور به اداره وارد می‌شوید، باز هم لبخند بزنید.

لبخند-بزنید

این روش اعجازانگیز است. دست کم هفتاد درصد مردم به لبخندتان پاسخ خواهند داد؛   البته به استثنای شماری که مشغله‌ی فکری دارند. وقتی آنان به لبخند شما جواب می‌دهند، احساس خواهید کرد که قلبتان نغمه سر می‌دهد و روحتان تعالی می‌یابد. شما گرمای خورشید را حس می‌کنید و با هر لبخند سرور و شادی را در سراسر جسمتان فرافکن می‌سازید. وقتی آنان شما را دوباره می‌بینند، با لبخند زدن، برایتان دوستان تازه‌ای خواهند شد. تصور کنید روزی که چندان سرحال نباشید، با این لبخند تا چه حد می‌توانید مورد استقبال قرار بگیرید! آیا همین نمی‌تواند ابرهای تیره و تاریک را از ذهن شما دور کند و موج متفاوت و نعمت را بازگرداند؟

لبخند راه تبادل افکار شاد و خوشایند است که هزاران بار بیش از واژه‌ها مؤثر واقع می‌شود. لبخند مسری است؛ زیرا هر کسی به آن مبتلا می‌شود. لبخند اعجازانگیز است؛ زیرا در شما احساس خوبی پدید می‌آورد. شما با لبخندی بر چهره، زیبا به نظر می‌رسید، درست بر عکس زمانی‌که بدخلق یا جدی هستید. لبخند هورمون شادی را در جسمتان جاری می‌کند و همان در بهبود سلامت شما تأثیری حیرت‌انگیز دارد. لبخند همچنین تأثیری ماندگار بر افراد می‌گذارد و می‌گویند: «آن شخص شاد و سرحال است. خدا حفظش کند.!»

 

توصیه پایانی

  • لبخندی ساده، زندگی‌تان را منور می‌کند و برای اطرافیان شما سرور و شادی به ارمغان می‌آورد.
  • با لبخندی بر چهره، زیبا به نظر می‌رسید، درست بر عکس زمانی‌که بدخلق یا جدی هستید.
  • لبخند هورمون شادی را در جسمتان جاری می‌کند و همان در بهبود سلامت شما تأثیری حیرت‌انگیز دارد.

واژگان کلیدی: شادزیستن، لبخند

منبع: کتاب نردبان زندگی/ تألیف: تانوشری پادر/ ترجمه: مینا اعظامی

تهیه و تنظیم: مرضیه اسماعیلیان (روانشناس بالینی کودک و نوجوان)

راه‌های شاد زیستن – لبخند بزنید
دسته بندی شده در:        

فرستادن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.