راه‌های شاد زیستن

میانبری وجود ندارد

بیشتر مردم هرگز نمی‌توانند بپذیرند که در زندگی میانبری وجود ندارد. در مورد پول، مقام موفقیت، شهرت یا حتی شادمانی، ما می‌خواهیم هر چیزی با تکان عصای جادویی اتفاق بیفتد. چنین چیزی ممکن نیست. فقط تلاشی همیشگی می‌تواند به ما کمک کند که اهدافمان را تشخیص دهیم. برای هیچ چیز میانبری وجود ندارد. به افرادی نگاه کنید که با چندین دهد کار سخت مداوم، زندگی‌شان را خاضعانه آغاز کردند و توانستند به اوج برسند. ما می‌خواهیم موفقیت آنان را تکرار کنیم، بی‌آنکه درد، ناکامی و ناراحتی‌هایی که آنان از سر گذرانده‌اند، متحمل شویم.

آیا برای دستیابی به توفیق می‌توانیم به همان تلاش‌ها دست بزنیم؟ ما نه تنها با این شیوه مخالفیم، بلکه همچنین اهدافی غیرواقعی را ترتیب می‌دهیم و آنگا عصبانی می‌شویم که چرا به آنها دست نمی‌یابیم. پیشرفتی کند و پیوسته بر اساس اهدافی واقعی، رویکردی مفید و عملی‌تر خواهد بود. طعم سرور و موفقیت زمانی‌می‌تواند چشیده شود که ما اهدافی در دسترس را ترتیب دهیم و پیوسته در راستای آنها کار کنیم.

در--زندگی-میانبری-وجود-ندارد

توصیه پایانی

  • مسیر موفقیت، راهی دراز است و میانبری به هدف وجود ندارد.
  • انسان‌های شاد خود ایجادكننده موقعیت و تعیین‌كننده وضعیت‌اند، زیرا مقتدر و مطمئن‌اند. آنها دنیا را بهترین بستر رشد می‌دانند و از اینكه خداوند آنها را آفریده است، سپاسگزار هستند و به خود احترام می‌گذارند و از این همه دادن‌ها و داشتن‌ها ممنون و مرهون‌اند.
  • انسان‌های شاد به‌خوبی می‌دانند كه هیچ‌كس از آدم‌های پرگله خوشش نمی‌آید.
  • انسان شاد و مثبت توانایی شگرفی در لذت بردن از زمان دارد و در عین اینكه همیشه در تكاپوی معنا و تعالی است، سرشار از شور و هیجان و امید است.

 

واژگان کلیدی: شاد زیستن، میانبرهای زندگی

منبع: کتاب نردبان زندگی/ تألیف: تانوشری پادر/ ترجمه: مینا اعظامی

تهیه و تنظیم: مرضیه اسماعیلیان (روانشناس بالینی کودک و نوجوان)

 

 

میانبری وجود ندارد!

فرستادن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.