پژوهش‌ها نشان می‌دهد افرادی که زندگی زناشویی شادی دارند، از افراد مجرد بیشتر عمر می‌کنند و از نظر ذهنی، عاطفی و جسمانی سلامت‌تر هستند. ازدواج رابطه‌ای است که می‌‌تواند حمایت و عشق کامل به ارمغان آورد.

بیشتر ما برای پروراندن زندگی زناشویی‌مان وقت کافی صرف نمی‌کنیم و تلاش لازم به خرج نمی‌دهیم و به این حقیقت که ازدواج تنها رابطه‌ای است که می‌تواند همه‌ی عمر دوام داشته باشد، توجه نمی‌کنیم. بررسی‌هایی درباره‌ی عوامل شاد بودن نشان داده است که زندگی زناشویی خوب مهم‌ترین عامل است.

زندگی-زناشویی

واقعا کار ساده‌ای است. زن یا مرد، فرق نمی‌کند، انسان‌ها موجوداتی اجتماعی هستند. ما ازدواج می‌کنیم، صاحب فرزند می‌شویم و در کانون خانوادگی احساس خوشحالی می‌کنیم. خانواده‌ای شاد و خرسند، می‌تواند برای مردم خوشنودی آورد؛ زیرا خانواده‌های شادمان فقط می‌توانند از ازدواج‌های سعادتمند متولد شوند. اگر زن و شوهر با یکدیگر سعادتمند نباشند، آیا می‌توانند فضایی مطلوب در خانه ایجاد کنند؟

اساس جامعه خانواده و شالوده‌ی خانواده‌ای سعادتمند، ازدواجی با ثبات و شاد است. بنابراین، عاقلانه است اگر کسی می‌خواهد زندگی پیوسته سرورانگیز داشته باشد، در راه ایجاد موهبت‌های زندگی زناشویی وقت صرف کند و تلاش به خرج دهد.

 

توصیه پایانی

  • زندگی زناشویی چیزی است که باید همه‌ی ذهنتان را به آن معطوف کنید
  • ازدواج‌های مناسب شادمانی به زندگی عطا می‌کند
  • توجه داشته باشید که خانواده‌های شادمان فقط می‌توانند از ازدواج‌های سعادتمند متولد شوند. اگر زن و شوهر با یکدیگر سعادتمند نباشند، آیا می‌توانند فضایی مطلوب در خانه ایجاد کنند؟

 

واژگان کلیدی: شاد زیستن، ازدواج

منبع: کتاب نردبان زندگی/ تألیف: تانوشری پادر/ ترجمه: مینا اعظامی

تهیه و تنظیم: مرضیه اسماعیلیان (روانشناس بالینی کودک و نوجوان)

راه‌های شاد زیستن – به زندگی زناشویی تان رونق بخشید
دسته بندی شده در:        

فرستادن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.