افتخار فرهنگ هند به توجه و اطاعت از پدر و مادر است. متأسفانه، جوانان ما اکنون شیوه‌ی رفتاری غربی را در پیش گرفته‌اند و بسیاری از افراد سالمند مورد بی‌توجهی فرزندانشان واقع می‌شوند. بسیاری از فرزندان احساس می‌کنند که اختصاص دادن مقداری پول به پدر و مادرشان برای کمرنگ کردن گناه بی‌توجهی فرزندان کافی است. اما شخصی که پدر و مادرش را نادیده بگیرد، برای همیشه در حلقه‌ی گناه گرفتار است و هرگز روی آرامش و شادی نمی‌بیند.

همچنین لازم است چیزی را به خاطر داشته باشیم، فرزندان ما شاهد نحوه‌ی برخورد ما با پدر و مادرهایمان هستند و این شیوه‌ای است که آنان در دوران سالمندی ما با ما رفتار خواهند کرد! پس در آن زمان نمی‌توانیم از فرزندانمان، به صرف این‌که به ما بی‌توجه‌اند، گله و شکایت کنیم. آن‌چه را ما کاشته‌ایم، درو می‌کنیم. اگر ما به پدر و مادرمان احترام بگذاریم و به آنان عشق بورزیم، می‌توانیم همان را از فرزندانمان انتظار داشته باشیم. اما اگر با پدر و مادرمان رفتاری ناجوانمردانه داشته باشیم، می‌توانیم احتمال دهیم فرزندانمان با ما همانگونه رفتار کنند.

توجه-به-پدر-و-مادر

باز پس دادن عشق و مهری که پدر و مادرهایمان به ما عطا کرده‌اند، بسیار مهم و اساسی است. آنان آسایش خود را برای ما فدا کرده‌اند، زندگی سراسز محرومیت داشته‌اند تا بتوانند خواسته‌های ما را ارضا کنند. در عوض، اگر ما نتوانیم در سال‌های آخر عمرشان، کمی شادی نثارشان کنیم، بزرگترین گناهی است که مرتکب می‌شویم.

 

توصیه پایانی

  • مراقبت از پدر و مادرهایمان موهبتهایی نصیبمان خواهند کرد که متضمن سرور و شادی زندگی ماست
  • فرزندان ما شاهد نحوه‌ی برخورد ما با پدر و مادرهایمان هستند و این شیوه‌ای است که آنان در دوران سالمندی ما با ما رفتار خواهند کرد! پس در آن زمان نمی‌توانیم از فرزندانمان، به صرف این‌که به ما بی‌توجه‌اند، گله و شکایت کنیم
راه‌های شاد زیستن – به پدر و مادر خود توجه کنید

فرستادن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.